ז'אן-לוק פיקארד

מתוך פאנדום מאניה

ערך זה הינו קצרמר בנושא אישים. ניתן ומומלץ לערוך ולהרחיב אותו.

ז'אן-לוק פיקארד
גזע אנושי
שיוך צי הכוכבים
דרגה אדמירל
תפקיד שגריר
סטטוס פעיל
משפחה רוברט פיקארד (אח),
מארי פיקארד (גיסה),
רנה פיקארד (אחיין)

ז'אן-לוק פיקארד היה קצין מפורסם בצי הכוכבים, ארכיאולוג, סופר, היסטוריון, דיפלומט ופילנתרופ, ששירת לאורך רוב המאה ה-24. השיא בקריירה שלו התרכזו במשימות כמפקד ספינות החלל של הפדרציה USS סטארגייזר, USS אנטרפרייז-D ו-USS אנטרפרייז-E. בתפקידים אלה, פיקארד לא רק היה עד לנקודות מפנה מרכזיות בהיסטוריה הגלקטית האחרונה, אלא גם שיחק בהן תפקיד מפתח, מיצירת קשר ראשון כקפטן ספינת הדגל של הפדרציה עם לא פחות מ-27 מינים חייזרים, כולל הפרנגי והבורג.

פיקאד גם הפך לנקודת הקשר העיקרית עם רצף ה-Q, ושימש כבורר לירושה של האימפריה הקלינגונית, שם קבע כי תפקיד הקנצלר שייך לגאורון. פיקארד חשף את אימפריית הכוכבים הרומולנית כתומכת במתחרים העיקריים של גאורון, ולאחר מכן סייע לתנועת מחתרת רומולנית של מתנגדים לקבל אחיזה בעולם המולדת של הרומולנים. הוא המשיך לשרת כקפטן של ה-USS אנטרפרייז-E, החללית השישית של הפדרציה שנושאת את השם הזה, לפחות עד תחילת שנות ה-2380.

לאחר פיקודו על ה-USS אנטרפרייז-E, הוא עלה לדרגת אדמירל, התפטר לזמן מה מצי הכוכבים לאחר שהרגיש שהארגון סטה מעקרונותיו, ולבסוף חזר לשרת כמפקד אקדמיית צי הכוכבים.

היסטוריה מוקדמת

רקע

ז'אן-לוק פיקארד נולד בלה באר, צרפת, בכדור הארץ לאיווט ומוריס פיקארד ב-13 ביולי 2305.

ילדות

הוא ואחיו הגדול, רוברט, בילו את ילדותם בטיפול בכרמים המשפחתיים עם אביהם. מוריס ואשתו השקיעו בחינוך ילדיהם לפי המסורת העתיקה, תוך הימנעות מטכנולוגיות מיותרות.

פיקאר כילד צעיר

כילד, ז'אן-לוק צפה בסבו "נופל מגבורה ואינטליגנציה לגבר חלש בכחוש, שקושי מצא את דרכו הביתה."

הוא למד לנגן בפסנתר, אך בסופו של דבר ויתר על כך מחשש להופעה בפני קהל. בחייו המאוחרים הוא הצטער על כך, שהרי נגינתו היתה משמחת את אמו.

פיקאר אהב את אמו, אווט פיקארד, ששיחקה איתו במחבואים ועודדה אותו "להביט למעלה אל הכוכבים." למרבה הצער, מה שז'אן-לוק תפס כדמיון בלבד, היה מחלת נפש. בתחילת שנות ה-2310 אווט איבדה את ז'אן-לוק במהלך משחק מחבואים במנהרות מתחת לביתם. לאחר שמצאה אותו, כשרגלו תקועה, מוריס פיקארד נעל את איווט בחדר ללילה למען שלומה. איווט התחננה לז'אן-לוק לשחרר אותה. הוא עשה זאת ובבוקר מצא את אמו מתה לטחא שהתאבדה. מאוחר יותר, כמבוגר, הוא תמיד דימה אותה כאישה זקנה, מזמינה אותו לשתות תה עמה ואומרת שיש להם "שיחה ארוכה ונעימה."

פיקארד כצוער באקדמיה

אחד מגיבורי ילדותו של פיקארד היה דיקסון היל, בלש פרטי בדיוני שחי בתחילת המאה ה-20.

תחביב שריתק אותו גם כמבוגר היה ספינה בבקבוק. כילד, הוא בנה דגמים של ספינות חלל ואף דגם של חללית קרב פרומליאנית. כמו כן, הוא נמשך לפיניקס, כלי החלל האנושי הראשון שהיה מסוגל לנסוע במהירות עיוות, שהוא העריץ "מאות פעמים" במוזיאון סמיתסוניאן, אך לא היה מסוגל לגעת בו.

בבית הספר היסודי, פיקארד זכר ששר שירי ילדים כמו "פרר ז'אק". כמו בנו של אחיו, רנה, גם ז'אן-לוק כתב דו"ח זוכה פרסים על חלליות בבית הספר. מאוחר יותר בחייו, הוא זכר קריאה על תרבויות באג'ור העתיקות בכיתה ה'.

למרות שמוריס תכנן שבניו יעבדו בכרמים, כבר מגיל צעיר ברור היה שז'אן-לוק רוצה להצטרף לצי הכוכבים, דבר שאביו לא היה מסכים לו, עד מותו. ז'אן-לוק יזכור מאוחר יותר שהוא הקדיש את ילדותו למטרה זו, כאילו דילג על תקופה זו לגמרי. אחיו יזכור מאוחר יותר שז'אן-לוק תמיד שאף לתקנים גבוהים יותר, כמו להיות נשיא בית הספר שלו ולאחר מכן מצטיין ואף אלוף בספורט. רוברט גם קינא בראיית פיקארד כבן המועדף ושהוא מתחמק מהשטויות שלו. לפעמים רוברט אף הטריד את אחיו הצעיר יותר.

קריירה בצי הכוכבים

שנות האקדמיה

פיקאר גרם ל"סערה לא מבוטלת" כשעזב את כרמי היין המורשתיים של משפחתו והגיש מועמדות לאקדמיית צי הכוכבים. למרות שבניסיונו הראשון לא הצליח להתקבל, פיקארד הצליח בניסיונו השני בשנת 2323. לאחר מכן הוא הפך לאחד מהצוערים הבולטים ביותר בכיתתו.

קריירתו של פיקארד באקדמיה לא הייתה פשוטה – שנים לאחר מכן, פיקארד נתן קרדיט למטפל המדשאות באקדמיה, בות'בי, על עזרתו בפיתוח גישה בוגרת. בין חבריו של פיקארד באקדמיה היו דונלד ורלי, קורטן צוולר, מרתה בטנידס ואדם שהיה מוכר לו ושכינה "A.F.", שפיקארד האשים בכישלון שלו בסמסטר של כימיה אורגנית.

במהלך לימודיו באקדמיה, פיקארד פיתח עניין רב בארכיאולוגיה. המרצה שלו, גאלן, עודד אותו להמשיך בתחום זה, אך פיקארד בסופו של דבר סירב להצעתו להיות ארכיאולוג. עם זאת, הוא שמר על עניינו בנושא והפך להיחשב כמומחה בתחום. כמו כן, במהלך תקופה זו הוא התעניין מאוד בלימוד האייקוניאנים.

פיקארד התעלה גם בספורט. הוא זכה במרתון אקדמיית צי הכוכבים באפריל 2323 בדנולה II, והפך לצוער הראשון שזכה במירוץ. במהלך קרב ריסוק, פיקאר הפתיע ליגוניאן באמצעות נשיאת גוף הפוכה וניצח אותו בתוך ארבע-עשרה שניות.

בשנתו השנייה, פיקארד הוצב להכשרה במוריקין שבע, שם נתקל לראשונה בנאוסיקאנים, שהיו להם מוצב על אסטרואיד סמוך. ב-4 באפריל 2327, צוער פיקארד הצטרף ל"מועדון מהירות האור" לאחר שטס שלוש מאות אלף קילומטרים לשנייה בספינת הכוכבים, שמפקדה הייתה הקפטן ניוטה אוהורה. הוא קיבל תעודה לציון האירוע.